Porażka z twarzą dopiero na koniec

Futsalowa reprezentacja Polski z kretesem przegrała turniej eliminacji Mistrzostw Europy rozgrywany w Krośnie. Biało-czerwoni w ostatnim meczu ulegli Włochom 6:3, ale już wcześniej stracili jakiekolwiek szanse na awans do mistrzostw w Serbii. W drugim meczu Białoruś pokonała Finlandię 2:0.

Spotkanie między Białorusią a Finlandią decydowało o drugim miejscu w grupie, premiowanym grą w barażu o awans na ME. Bardzo długo oglądaliśmy bezbarwny mecz i dopiero w 30. minucie Białorusini otworzyli wynik za sprawą Czenika, a parę minut później wynik ustalił Jurij Alejnikow. Po za tym obie ekipy nie stworzyły sobie zbyt wielu sytuacji do zmiany rezultatu. Wygrana Białorusi oznaczała, że przed Polakami otworzyła się szansa gry o baraż – wystarczyło wygrać z Włochami różnicą dwóch lub więcej bramek – ale szanse na korzystny wynik, z dobrze dysponowanymi w Krośnie Mistrzami Europy, niewielkie.

Spotkanie z Włochami zaczęło się dla nas szczęśliwie. Już w 4. minucie Michał Kubik otworzył wynik meczu, ale po zaledwie ośmiu sekundach(sic!) gry rywale wyrównali, a w 9. minucie wyszli na prowadzenie. Ambitnie grający Polacy po kilkunastu sekundach strzelili na 2:2, a do przerwy wynik brzmiał 3:3, a najwięcej szumu w zespole Andrei Bucciolego robił właśnie Kubik. Niestety, po przerwie Włosi przejęli inicjatywę i to oni kontrolowali przebieg gry. Dodatkowo, znakomicie w bramce Squadra Azzura spisywał się Stefano Mammarella, a reprezentanci Polski marnowali kolejne okazje do strzelenia bramki. Swoje szanse wykorzystali Włosi, którzy tym samym przypieczętowali swój awans na ME. W barażu o awans na ME zagrają Białorusini, a Polacy będą jeszcze musieli poczekać na przerwanie serii meczów bez zwycięstwa w eliminacjach Mistrzostw Europy.

Finlandia – Białoruś 0:2