Kamiński na czysto w drugiej kolejce J-League

Po mocnym początku sezonu, zawodnicy japońskiej J-League w ten weekend zafundowali nam o wiele spokojniejszą drugą kolejkę rozgrywek. Pierwsze czyste konto na wyspach japońskich utrzymał w J2 polski bramkarz Jubilo Iwata, Krzysztof Kamiński.

Najwięcej emocji swoim kibicom zgotowali piłkarze Kashima Antlers i Shonan Bellmare, którzy ustalili wynik spotkania dopiero w doliczonym czasie gry i jeszcze poprawili chwilę później usunięciem z boiska strzelca decydującej bramki. Kiepski start notuje mistrz kraju, Gamba Osaka. Zawodnicy z regionu Kansai w tej kolejce ulegli Saganowi Tosu i zaczynają sezon w dolnych rejonach ligowej tabeli.

Jedną z najbardziej absurdalnych kartek oglądaliśmy podczas meczu Matsumoto Yamaga – Sanfrecce Hiroshima, kiedy to obrońca Matsumoto, Kohei Kiyama, usiłował paradą bramkarską uchronić swój zespół przed stratą gola z rzutu wolnego. Jego wysiłki spełzły na niczym, Koji Morisaki umieścił piłkę w samym okienku bramki gospodarzy, a sam obrońca został za swoją próbę odpowiednio „nagrodzony” przez sędziego.

Po dwóch kolejkach na czele tabeli znajdują się Urawa Reds, Sanfrecce Hiroshima oraz Sagan Tosu, które jako jedyne zebrały komplet punktów. Bez zdobyczy punktowej pozostają Kashima Antlers i Montedio Yamagata.

Kashiwa Reysol – Vegalta Sendai 1:1

D. Suzuki 89′ – H.Watanabe 31′

Czerwona kartka: Ramon Lopes (76′, Vegalta)

Obina 12′ – Y.Kashiwa 7′, K.Morisaki 45′

Bardzo dobrze na zapleczu japońskiej ekstraklasy radzi sobie Krzysztof Kamiński. Polski bramkarz zachował czyste konto w wyjazdowym meczu przeciwko Kyoto Sanga, wygranym przez jego Jubilo Iwata 2:0. Polak szybko zyskał sobie sympatię fanów z Iwaty, co udowadnia poniższe wideo. W 74. minucie na boisku pojawił się były zawodnik Lechii Gdańsk, Daisuke Matsui, ale nie miał wielkiego wpływu na wynik, gdyż ten został ustalony jeszcze w pierwszej połowie meczu.